Radio Sfera UMK

Gramy swoje, po studencku!

Ważne zwycięstwo Energi

Energa Toruń w hitowym spotkaniu 12. kolejki Basket Ligi Kobiet pokonała King Wilki Morskie Szczecin 82:76. W hali toruńskiego „Spożywczaka” nie brakowało emocji. Ostatecznie „Katarzynki zdołały wyrwać zwycięstwo szczeciniankom dzięki świetnemu finiszowi w ostatniej kwarcie.

Początek meczu zdecydowanie należał do drużyny gości. Mimo to, że to zawodniczka Energi jako pierwsza zdobyła punkty, to potem Wilki Morskie konsekwentnie budowały przewagę, aby pod koniec pierwszej kwarty prowadzić trzema punktami. Jednak zwycięskie na przerwę schodziły podopieczne trenera Elmedina Omanicia. Dwa celne rzuty za trzy punkty tuż przez końcem drugiej kwarty spowodowały, że torunianki prowadziły dwunastoma punktami.

„Katarzynki” już niemal tradycyjnie miały problem z koncentracją po przerwie. Trzecią kwartę zagrały bardzo słabo, co nie mogło się podobać ich trenerowi. – Dostaną za tą trzecią kwartę na pewno już w poniedziałek – powiedział lakonicznie Elmedin Omanić.

Na szczęście torunianki pokazały charakter w ostatniej kwarcie. Doskonała gra pod koszem dwóch Amerykanek – Joyce Iamstrong oraz Lorin Dixon – pozwoliła odrobić straty z nawiązką i ostatecznie wygrać spotkanie.

Koszykarki z Grodu Kopernika od kilku spotkań grają bez klasycznej środkowej. Po tym jak kontuzji doznała Talia Cladwell, działacze toruńskiego zespołu mieli problem z zakontraktowaniem nowej zawodniczki. Wygląda na to, że szybko sobie poradzili z tym faktem, gdyż na trybunach obecna była nowa koszykarka, grająca na pozycji centra – Sybil Dosty, występująca poprzednio w drużynie KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski.

W następnym spotkaniu „Katarzynki” zmierzą się z jednym z dwóch ligowych potentatów – Wisłą Can-Pack Kraków. W poprzednim meczu obu tych drużyn Energa uznała wyższość krakowianek, przegrywając na własnym parkiecie 76:86.

Energa Toruń – Wilki Morskie Szczecin 82:76 (18:21, 26:11, 10:31, 28:13)

Energa: L. Dixon 21, M. Vrdoljak 19, E. Tłumak 18, J.Iamstrong 15, P. Gulak Lipka 5, J. Walich 4, W. Idczak 0.

Wilki Morskie: N. Swanier 18, M. Radwan 14, A. Kaczmarczyk 14, N. Mrozińska 8, R. Teclemariam 7, J. Erving 6, K. Sosnowska 4, A. Kotnis 2.