Święto GIS-u w Toruniu

Wystąpienia, warsztaty, gra terenowa – to wszystko czekało na uczestników zainteresowanych Dniem GIS-u i jego obchodami. Uniwersytet Mikołaja Kopernika zaangażował się w akcję już po raz czternasty i, podobnie jak w latach ubiegłych, okazała się ona sukcesem.

Pasjonaci i użytkownicy Systemów Informacji Geograficznej na Wydziale Nauk o Ziemi pojawili się na długo przed rozpoczęciem imprezy. O programie dnia oraz o samym wydarzeniu mówi dr. Mieczysław Kunz.

Wszyscy profesjonaliści pokazują jak wykorzystuje się te systemy i jakie są korzyści z ich stosowania.

Podczas imprezy na terenie wydziału obecni byli także przedstawiciele firm specjalizujących się w sprzęcie geodezyjnym. Ich stoiska przyciągały liczne grono zainteresowanych. Uczestnicy mogli obejrzeć profesjonalne przyrządy badawcze, zaznajomić się z nowościami dostępnymi na rynku oraz porozmawiać z specjalistami w tej dziedzinie. O szczegółach mówi Piotr Matyjasek z firmy Apogeo.

Dzień GIS-u na UMK to idealna okazja do poszerzenia swojej wiedzy geograficznej. Organizatorzy zorganizowali cykl wykładów poświęconych rozwojowi systemów informacji geograficznej. Ale nauka na UMK to nie tylko teoria! Studenci oraz uczniowie szkół średnich mogli również wziąć udział w specjalnie przygotowanych warsztatach. O zajęciach modelowania 3D mówi Radosław Golba z Laboratorium Geometyki i Kartografii.

Kolejną atrakcją zaplanowaną przez organizatorów była gra terenowa Geocaching. Jej zorganizowaniem zajęli się członkowie Studenckiego Koła Naukowego Geografów. „To taka mała zabawa w Indiana Jones’a” – mówi Grzegorz Górniak.

Cała zabawa ma polegać właśnie na tym, żeby czerpać radość z znajdywania tych różnych gadżetów.

Każda okazja na promocję jest dobra. Doskonale wie o tym prof. Wojciech Wysota, który zadbał o to by Wydziału Nauk o Ziemi zaprezentował się z jak najlepszej strony. Dziekan opowiedział o tym co może zaoferować przyszłym studentom geografii nasza uczelnia.

A co na temat imprezy sądzą uczestnicy?

Dzień GIS-u cieszy się nie słabnącą popularnością i organizatorzy zapowiedzieli już kolejną edycję wydarzenia. Zapewniają, że będzie to edycja wyjątkowa ze względu na piętnastolecie akcji.

Elżbieta Giżyńska

Posted in UMK