Koła i organizacje z szansą na nowe lokum

Samorząd Studencki rozpoczyna konsultacje w sprawie Centrum Ruchu Studenckiego. Najpierw mailowo, później w ramach bezpośrednich spotkań z zainteresowanymi.

Przypomnijmy, chodzi o budynek Studium Wychowania Fizycznego i Sportu, znajdujący się obok Wydziału Teologicznego na Bielanach. Po wybudowaniu Uniwersyteckiego Centrum Sportowego, część zajęć już teraz przeniosła się do nowego obiektu. W wolnych pomieszczeniach zaplanowano zlokalizowanie kół naukowych oraz organizacji studenckich.

Jak podkreśla Jacek Olender z Samorządu Studenckiego UMK, miałoby to być miejsce dla studentów, którzy organizują ruch naukowy naszego uniwersytetu. Centrum na jednak ograniczone możliwości lokalowe, dlatego też stara się wypracować model działania, satysfakcjonujący wszystkie strony.

Program jest wstępnie opracowany, pod koniec tygodnia przewodniczący wydziałowych samorządów studenckich zostaną zobligowani do wysłania maili z propozycją dla kół naukowych. Po 1 listopada odbędzie się spotkania wszystkich zainteresowanych organizacją Centrum Ruchu Studenckiego.

W budynku przygotowywanym do przekazania studentom i organizacjom, w chwili obecnej działa odwoławcza komisja stypendialna, przyjmującą dokumenty o stypendium rektora. Obsługa zainteresowanych w nowych warunkach przebiega sprawnie – więcej w relacji Alicji Kopyczyńskiej.

Posted in UMK