Dzieci rozpoczęły rok akademicki na UMK

Rok akademicki 2013/2014 UMK

Wystartował Uniwersytet Dziecięcy UMK. Młodzi: „co to jest sesja? nie wiem”, „indeks jest do sprawdzania obecności”, „student to taki ktoś kto się uczy, żeby dostać na pewno dobrą pracę”.

Uniwersytet dla dzieci jest prowadzony przez Fundację Amicus Universitatis Nicolai Copernici we współpracy z naukowcami z UMK. W tym roku rozpoczęto czwartą edycją.

Najmłodsi studenci otrzymali m.in. tradycyjne indeksy oraz książkę pt. „Psotopolis. Gigawędrówka” wydaną przez Program „Absolwent UMK”. W programie zajęć są m.in. zajęcia dotyczące emisji głosu (Magia mowy); Savoir-vivreu, czyli o dobrych manierach na co dzień; Animacji algorytmów; Edycji wideo na tabletach Apple iPad i wiele innych.

Czego dorośli studenci mogą nauczyć się od dzieci oraz jak wyglądała uroczystość dowiecie się z relacji z otwarcia roku w Uniwersytecie Dziecięcym.

Prof. Beata Przyborowska, prorektor ds. kształcenia UMK, powiedziała Radiu Sfera, że trwają przygotowania do uruchomienia Uniwersytetu dla Dorosłych, szczegółowe informacje przedstawimy w połowie października.

Zdjęcie: Andrzej Romański (CPiI UMK)

Posted in UMK