Festiwal miłośników gier i fantasy

13 września rozpocznie się czwarta edycja Festiwalu Gier i Fantastyki „Copernicon”. Radio Sfera poleca i zaprasza.

„Copernicon” jest wydarzeniem skierowanym do miłośników gier, fantastyki, literatury i nauki w każdej postaci. Tegoroczna edycja będzie już czwartą odsłoną Festiwalu odbywającego się od 2010 roku na terenie Torunia. Początkowo niewielka, choć już od pierwszej edycji licząca się na arenie ogólnopolskiej impreza w ubiegłym roku przekroczyła barierę 1000 uczestników, zaliczając się tym samym do grupy największych festiwali fantastyki w kraju.

Szczegóły zdradza Dominik Kwiatkowski:

Czemu warto odwiedzić „Copernicon”?

Festiwal oferuje setki godzin programu podanego uczestnikom w najróżniejszych formach, takich jak prelekcje, panele dyskusyjne, pokazy, turnieje, konkursy, spotkania ze znanymi osobistościami ze świata literatury, popkultury czy gamedev’u.

Fireshow, pokazy tańca, setki gier planszowych i video czy koncerty, to tylko przykłady ciekawostek, jakie czekają na odwiedzających Toruń.

Więcej informacji o atrakcjach, z jakimi spotkać się można podczas tegorocznej edycji, znajdziecie TUTAJ.

Copernicon to również magia gotyckiej toruńskiej starówki. Festiwal odbywa się w samym jej sercu, oferując uczestnikom dziesiątki klimatycznych i ważnych historycznie miejsc oraz setki klubów, kawiarni i lokali gastronomicznych. Odwiedzając Toruń nie można choć na chwilę nie wybrać się na spacer wąskimi uliczkami w cieniach zabytkowych budowli.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Festiwalu nie tylko ludzi zajmujących swój czas grami i fantastyką od wielu lat, ale także wszystkich niedzielnych graczy, jak i osoby, które chciałyby doświadczyć czegoś nowego i poszerzyć swą wiedzę i zainteresowania. Poza atrakcjami dla fanów konkretnych zagadnień impreza oferuje setki godzin programu zaczepiającego o dziesiątki tematyk i ciekawostek współczesnego świata. Gwarantujemy, że na „Coperniconie” każdy znajdzie coś dla siebie.

Strona internetowa festiwalu „Copernicon”