Stypendium na powrót do badań w Polsce

Dr Piotr Kolenderski z Instytutu Fizyki UMK został laureatem programu Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej Homing Plus.

Dr Kolenderski znalazł się wśród 15 laureatów VII edycji programu, otrzymując łączne dofinansowanie w wysokości 297 tys. zł na realizację dwuletniego projektu „Single Photon Sources for Quantum Applications”.

Interesującym aspektem realizacji projektu jest również możliwość otrzymania stypendium przez… studentów. Przewidziane są dwa stypendia, każde o wysokości 1000 zł miesięcznie, skierowane do studentów wyższych lat (II stopień), którzy w ciągu dwóch lat napiszą pracę magisterską w tematyce związanej z projektem. Realizacja badań związana jest także ze współpracą międzynarodową z ośrodkami m.in w Kanadzie, Indiach, Włoszech, Brazylii oraz możliwością prezentacji wyników badań na konferencjach. Informacje dt. stypendiów można znaleźć TUTAJ.

Dr Kolenderski od dwóch lat przebywa w Kanadzie w Institute for Quantum Computing (University of Waterloo), gdzie realizuje projekt „Eksperymentalne implementacje protokołów kwantowego przetwarzania informacji” finansowany w ramach innego programu FNP Mobilność Plus. Jego zakończenie nastąpi we wrześniu br.

Program przeznaczony jest dla doktorów prowadzących badania w dziedzinach Bio, Info lub Techno, którzy co najmniej 9 miesięcy przebywali zagranicą i chcą kontynuować karierę naukową w Polsce. W ramach programu Homing Plus można ubiegać się o subsydium w wysokości do 80 tys. złotych rocznie i stypendium naukowe w wysokości 5 tys. zł miesięcznie.

Zdjęcie: CPiI UMK

Posted in UMK