Uniwersytet Dziecięcy po raz czwarty

Od października tego roku ruszy już czwarta edycja Uniwersytetu Dziecięcego. Czwarty rok zaczynamy współpracę z dziećmi. Bardzo się cieszymy, bo ta edycja mówi nam o tym, że jest ogromne zainteresowanie a chętnych dzieci wciąż przybywa – mówi koordynatorka projektu Justyna Karwowska-Ozimek.

Popularność Uniwersytetu Dziecięcego zaskoczyła organizatorów. Z każdym rokiem liczba dzieci biorących udział w zajęciach zwiększa się, a Fundacja robi wszystko, aby jak najwięcej najmłodszych mogło poznawać naukę poprzez zabawę.

Na Uniwersytecie Dziecięcym nauka prowadzona jest poprzez zabawę. Młodzi studenci mogą zobaczyć jak funkcjonuje środowisko, różnego rodzaju zjawiska fizyczne. Podczas zajęć można również zaprogramować zbudowanego własnoręcznie robota. Celem Fundacji jest przekonanie dzieci do zainteresowania się naukami ścisłymi.

Ilość miejsc jest ograniczona. W przypadku pierwszej klasy do rozdysponowania są 44 miejsca. Zapisy będą przyjmowane 29 lipca od godziny 8:30. Aby zapisać swoje dziecko należy zgłosić się do biura Fundacji Amicus Universitatis Nicolai Copernici przy ulicy Gagarina 39.

Wszystkie inne klasy szkoły podstawowej będą mogły zapisywać się w kolejnych dniach tego samego tygodnia co tegoroczne pierwszaki. Zapisy będą odbywały się analogicznie w stosunku do klasy – mówi „Radiu Sfera” Katarzyna Olczyk.

Inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Dziecięcego odbędzie się wzorem lat poprzednich w październiku. Podczas uroczystości rozdane zostaną indeksy.

Uniwersytet dziecięcy to przede wszystkim zabawa, dlatego żadnych sprawdzianów, kolokwiów, egzaminów czy tez sesji nie będzie. Liczy się dobra zabawa, skupienie oraz czynne uczestnictwo w zajęciach. To właśnie widok rodzącej się pasji w oczach dziecka dostarcza nam największej satysfakcji – dodaje Katarzyn Olczyk.

Więcej informacji, dotyczących Uniwersytetu Dziecięcego, dostępnych jest na stronie internetowej Fundacji.

Zdjęcie: Fundacja AUNC

Współpraca: Grzegorz Bajek