Pokochał Beatlesów jako 8-latek

Miał osiem lat, gdy po raz pierwszy zobaczył film o The Beatles. Piotr Metz, dziennikarz radiowej „Trójki”, autor „Listy osobistej” opowiedział o swojej fascynacji zespołem z Liverpoolu.

Dziennikarz wspominał jak po raz pierwszy spotkał się z muzyką brytyjskiego zespołu. Jego wujek, grający z zespole bigbeatowym, zabrał go na film poświęcony The Beatles. – Wieczorem po namyśle stłukłem świnkę i za całe oszczędności kupiłem sobie pierwszą pocztówkę dźwiękową – wspominał.

Podstawą jest najlepszy katalog piosenek XX wieku – tak Piotr Metz wyjaśnił ciągle żywą i popularną wśród słuchaczy muzykę The Beatles. Czy coś jeszcze?

Podczas ostatniego koncertu Paula McCartneya na Stadionie Narodowym w Warszawie był jedynym polskim dziennikarzem, który miał możliwość (dwukrotnej) rozmowy ze słynnym wokalistą. – Rozmowa z McCarntneyem to trudna sprawa, dlatego wybrano kogoś kto zna temat – przyznał Metz.

Piotr Metz przyznał, że podczas warszawskiego koncertu był bardzo duży wiekowy rozstrzał publiczności. Wczoraj na spotkaniu Marcin Kącki, autor książki „Lepperiada” przyznał, że napisał książkę o Samoobronie i Andrzeju Lepperze, także dlatego, ponieważ jego studenci nie wiedzieli kim jest Renata Beger, a ja zapytałem go, co można zrobić (i dlaczego), aby twórczością zespołu z Liverpoolu zainteresowało się dzisiejsze pokolenie nastolatków.

Podczas spotkania dziennikarz „Trójki” podzielił się doświadczeniami w kontaktach z innymi zespołami światowej klasy.