Sztuki piękne na dziedzińcu ratusza

Przez trzy dni mieszkańcy Torunia i turyści mogą oglądać wystawę „Nowalijki”. To pierwsza tego typu wystawa zorganizowana przez Wydział Sztuk Pięknych UMK.

Podczas wystawy można obejrzeć prace studentów malarstwa, grafiki, rzeźby, edukacji artystycznej czy też konserwacji oraz restauracji dzieł sztuki powstałych w roku akademickim 2012/2013.

– Pomysł narodził się w zeszłym roku, kiedy Koło Naukowo-Artystyczne „Weź TO” zorganizowało w Juwenalia małą wystawę na placu Rapackiego. W tym roku zgłosili się do nas, do samorządu studenckiego Wydziału Sztuk Pięknych, proponując nam wspólną akcję – wyjaśnia Andrzej Borsuk, przewodniczący samorządu studenckiego na WSP. – My to po swojemu tak zorganizowaliśmy, że stało się to większą imprezą, która znalazła się tutaj na dziedzińcu ratusza w Toruniu – dodaje.

Organizatorzy wydarzenia chcą, aby mieszkańcy Torunia oraz goście odwiedzający miasto mogli odkryć „małą ojczyznę” Wydziału Sztuk Pięknych poprzez pokazanie swojej twórczości szerszej publiczności. – Jestem tegoroczną maturzystką i właśnie swoja przyszłość wiążę z Wydziałem Sztuk Pięknych UMK. Chciałam więc zapoznać się z obrazami i pracami wykonanymi właśnie przez moich starszych kolegów – mówi Sara Weichamer.

Wystawę można oglądać od 9 do 12 lipca na dziedzińcu ratusza w Toruniu.

Współpraca: Grzegorz Bajek