„Mamy książki, chcemy się ich pozbyć”

Do końca tego tygodnia w filii Książnicy Kopernikańskiej przy ul. Mickiewicz 61 trwa kiermasz książek. Dla czytelników przygotowano blisko 1000 tytułów.

W naszych zbiorach znajdują się książki, które często wycofujemy. Albo są nieczytane, albo zniszczone – mówi Paulina Jakubanis z biblioteki. – Mamy książki, chcemy się ich pozbyć. Pieniążki są później wydawane na nowe książki – dodaje.

Na kiermasz trafi około 1000 tytułów. od książek dla dzieci (bajki, baśnie, wierszyki) przez powieści dla młodzieży, romanse, sensację i kryminał po literaturę popularnonaukową (głównie z historii). Będą również rarytasy, m.in. wielotomowa encyklopedia Gutenberga, Encyklopedia Szkolna PWN-Historia, „Nędznicy” W. Hugo, „seria z Nike” i wiele innych.

Co ważne, cena książek na kiermaszu jest bardzo nisko. Najtańszą będzie można nabyć za złotówkę.

Ostatniego dnia czytelnicy mogą liczyć na przeceny i rabaty.

Wyprzedaż będzie czynna w godzinach otwarcia biblioteki:

środa: 11.00 – 15.00
czwartek: 12.00 – 18.00
piątek: 8.30 – 16.00

Współpraca: Patrycja Krzyżanowska, II rok dziennikarstwa i komunikacji społecznej

Zdjęcie: http://www.sxc.hu; autor: juliaf