Jak chiński, to tylko w UMK

UMK oferuje kandydatom na studia ok. 12 różnych kierunków filologicznych. W tym m.in filologię: angielską, germańską czy bałkańską. Studenci i mieszkańcy Torunia mogą za to skorzystać z komercyjnej oferty kursów językowych w Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych.

Od dzisiaj można zapisać się na odpłatne kursy językowe prowadzone przez SPNJO w przyszłym roku akademickim. Oprócz najpopularniejszych języków, takich jak francuski, niemiecki czy hiszpański, w przyszłym roku akademickim będzie można uczyć się języka chińskiego. – Co za tym idzie możliwość wyjazdu na stypendium do Chin za pośrednictwem Centrum Języka i Kultury Chińskiej UMK. Ważną informacją jest to, że stypendium finansowane jest przez stronę chińską – mówi Edyta Klajbor-Słupek z SPNJO. Ale to nie wszystko, co przygotowało Studium na rok akademicki 2013/2014.

SPNJO dla studentów i mieszkańców Torunia przygotowało kursy ogólne i specjalistyczne. – Organizujemy kursy języka ogólnego na różnych poziomach zaawansowania. Zapraszamy również na kursy specjalistyczne, które cieszą się dużym zainteresowaniem – zachęca Klajbor-Słupek. Oferta kursów specjalistycznych jest skierowana do studentów prawa i ekonomii, lecz nie tylko.

Edyta Klajbor-Słupek mówi o korzyściach płynących z nauki języka obcego na naszym uniwersytecie: „Korzyści płynące z umiejętności zdobytych na kursie są ogromne, zajęcia są prowadzone z miłej atmosferze za naprawdę małą kwotę oraz studenci otrzymują dodatkowe punkty ETCS„.

Zajęcia w ramach warsztatów rozpoczynają się w drugiej połowie października i trwają cały rok akademicki. Szczegółowa oferta jest dostępna na stronie internetowej Studium.

Posted in UMK