Plac budowy przed „siódemką” i „ósemką”

Od 24 maja hałasy i panowie w odblaskowych kamizelkach zakłócili sielankowe życie w Domu Studenckim numer 8. W związku z wymianą instalacji ciepłowniczej zostanie zamknięta droga wjazdowa do DS7 i DS 8 od ulicy Gagarina. Również samochody mieszkańców zostaną tymczasowo przeniesione na parking przed „siódemką”.

Marian Wesołowski, zastępca kierownika Działu Energetyki UMK: „Nasze apele o wymianę tych rur zostały wreszcie wysłuchane. Na terenie naszego Uniwersytetu odbywają się prace remontowe, które wpłyną na polepszenie warunków życia w akademikach. W zimę nie zabraknie ciepłej wody”

Studenci trochę się pomęczą, ale warto, bo będzie to preizolowany rurociąg w nowoczesnej technologii, który, jak mamy nadzieję, posłuży kolejnym pokoleniom na UMK.

Prace potrwają do sierpnia na terenie Uniwersytetu, a „bałagan” przed DS 7 i 8 jest przewidziany do 20 czerwca.

Posted in UMK