Afrodyzjaki – problem nie byle jaki!

Królowa Kleopatra już 2 tysiące lat temu wiedziała jak działać na mężczyzn – nie tylko urodą ale i sztuczkami, jakie powinna znać każda kobieta. Mowa oczywiście o afrodyzjakach. Ich  tajemnice poznają uczestnicy jutrzejszego wykładu zorganizowanego przez Collegium Medicum „Afrodyzjaki – problem nie byle jaki”.

Prelekcję poprowadzi dr inż. Beata Sperkowska z Katedry i Zakładu Bromatologii.Czym są afrodyzjaki? Zapytaliśmy dr hab. Mirosława Wełniaka, kierownika Katedry Chemii Organicznej UMK.

Studenki UMK mówią, że nie potrzebne są im afrodyzjaki.

Tematyka afrodyzjaków wydaje się mało poważna. Wykład porusza jednak ważny problem niepłodności. Staje się ona kolejną chorobą cywilizacyjną XXI wieku. Wg badań epidemiologicznych tylko w Polsce, problem niepłodności dotyczy ok. 20% par, z czego 4% stanowią osoby niepłodne, a 15% to osoby z ograniczoną płodnością, tzw. subfertylne.

Wykład odbędzie się o godz. 18.00 w auli Collegium Medicum UMK przy ul. Jagiellońskiej 13 w Bydgoszczy. Wstęp jest wolny.

Zdjęcie:  www.sxc.hu

Posted in UMK