Autorka raportu „Młodzi 2011” na Dniach Badacza

Rola socjologa w życiu publicznym oraz sens i zakres jego zaangażowania w sprawy poruszane przez opinię publiczną będą tematem 4. edycji Dni Badacza, organizowanych przez Zespół Realizacji Badań Instytutu Socjologii Pryzmat, w programie przewidziane są panele dyskusyjne i warsztaty.

To w szczególności na części warsztatowej będzie można się sporo nauczyć – mówi Beata Bielska, doktorantka w Instytucie Socjologii i członkini koła.

Dni badacza to także okazja do spotkania ze specjalistami z zakresu metodologii badań społecznych: udział w tej edycji wezmą przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Badaczy Rynku i Opinii, które zrzesza ponad 270 osób związanych z profesjonalnymi badaniami rynku, pracowników firm badawczych oraz klientów zlecający takie badania.  Gościem specjalnym będzie profesor Krystyna Szafraniec, autorka szeroko dyskutowanego raportu naukowego „Młodzi 2011” zleconego przez Rząd RP.

Zespół Realizacji Badań „Pryzmat” powstał w 2001 roku w celu umożliwienia studentom zdobywania doświadczenia w zakresie przeprowadzania badań, obecnie  umożliwia odbywanie praktyk studenckich i  przeprowadza badania w ramach uniwersytetu, ale także poza nim.

Współpracujey między innymi z Urzędem Miasta Torunia i wieloma podmiotami gospodarczymi w regionie kujawsko-pomorskim -mówi członkini, studentka II roku socjologii Martyna Hoffman.

Dni Badacza rozpoczynają się w najbliższą środę, 22 maja o godzinie 12 na wydziale Humanistycznym, przy ulicy Fosa Staromiejska 1a, czyli w tak zwanej Harmonijce. Wstęp na panele dyskusyjne jest wolny, zaś na warsztaty obowiązują zapisy pod adresem e-mail  dzienbadacza2013@wp.pl.

Więcej informacji i szczegółowy program na stronie pryzmat.umk.pl

Zdjęcie: Andrzej Romański (CPiI UMK)

Posted in UMK