Ma rumaka, dostał diament

Radosław Komuda z UMK otrzymał diamentowy grant

Radosław Komuda, student Wydziału Teologicznego z Diamentowym Grantem od Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. To jedyny wyróżniony z UMK.

Tytuł zwycięskiego projektu brzmi: „Nauczyciel religii wobec wyzwań wychowawczych czasów ponowoczesnych”. To temat bardzo aktualny, dotyczyć będzie problemów związanych z rozwojem sieci społecznościowych.

Głównym celem jest zapobieganie cyberprzemocy. Zjawisko zostało już zauważone poza naszymi granicami, a otrzymany grant umożliwi jego zbadanie w Polsce.

Projekt został rozpisany na 18 miesięcy. Jego koszt to 187 tysięcy złotych. Jak podkreśla Radosław Komuda, jego przygotowanie nie było takie łatwe.

Projekt spotyka się z dużym zainteresowaniem ze strony innych naukowców, nie tylko z Polski, ale również z zagranicy. Przypominamy, że Radosław Komuda współpracuje między innymi z ośrodkami w Japonii.

Radosław Komuda jest także laureatem nagrody „Rumaki 2012” w kategorii nauka. To wyraz uznania za dokonania talentów z regionu kujawsko-pomorskiego.