Sprawdź ile wiesz o Koperniku

Torunianie będą mogli sprawdzić swoją wiedzę o Mikołaju Koperniku. Towarzystwo Naukowe w Toruniu organizuje „Pierwszy Toruński Konkurs Kopernikański”.

Pierwszy etap konkursu odbędzie się 26 kwietnia, mogą wziąć w nim udział pełnoletni mieszkańcy Torunia i studenci toruńskich uczelni. – Konkurs podzielono na dwa etapy – mówi dr Cezary Kardasz, dyrektor biura Towarzystwa Naukowego w Toruniu:

W tym roku przypada 540 rocznica urodzin i 470 śmierci wielkiego uczonego. W związku z tym rok 2013 został ustanowiony rokiem Mikołaja Kopernika w województwie kujawsko-pomorskim. Mikołaj Kopernik był wybitnym astronomem, ale zajmował się nie tylko tą dziedziną nauki. Pracownicy Towarzystwa Naukowego chcieli zainteresować mieszkańców Torunia całokształtem jego działalności i bogatym życiorysem:

Zapytałam studentów co wiedzą na temat Mikołaja Kopernika:

Wszyscy zainteresowani mają jeszcze ponad miesiąc na przygotowania. Do wygrania w konkursie są atrakcyjne narody-tablet, smartfony, zestawy książek i słodycze. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie Towarzystwa Naukowego (www.tnt.torun.pl) oraz na stronie Urzędu Miasta Torunia (www.um.torun.pl).