Historia policjantów polskiej drogówki

22 kwietnia na ekranie „Niebieskiego Kocyka” pojawi się „Drogówka”. Najnowszy film Wojciecha Smarzowskiego, na który policjanci – mają podobno – zakaz chodzenia.

Film jest historią siedmiu policjantów, których, poza pracą, łączy przyjaźń, imprezy, sportowe samochody i wspólne interesy. Ich mały, zamknięty świat z pozoru działa doskonale. Wszystko się zmienia, gdy w tajemniczych okolicznościach ginie jeden z nich. O morderstwo zostaje oskarżony sierżant Ryszard Król (Bartek Topa). Próbując oczyścić się z zarzutów, odkrywa prawdę o przestępczych powiązaniach na najwyższych szczeblach władzy.

Jest to najnowszy film Wojciecha Smarzowskiego, reżysera kultowego już „Wesela”, „Domu złego” i „Róży”. Tym razem stworzył kryminał z charakterystyczną dla siebie dozą humoru, uważany za ostry i bezkompromisowy obraz środowiska polskiej policji. Do współpracy zatrudnił plejadę wybitnych polskich aktorów, nazywanych „aktorami Smarzowskiego”: Bartłomieja Topę, Eryka Lubosa, Jacka Braciaka, Mariana Dziędziela, Arka Jakubika, Roberta Wabicha oraz Marcina Dorocińskiego. Towarzyszy im m.in. Maciej Stuhr, Andrzej Grabowski, Adam Woronowicz, Agata Kulesza i Izabela Kuna. Prawdziwa filmowa uczta!

Start: godz. 19.00
Bilety: