Muzyczne obchody 15 lat HRP „Pamela”

W poniedziałek 15 kwietnia zapraszamy na kolejny koncert z okazji 15. urodzin Hard Rock Pubu Pamela zorganizowany w formule mini festiwalu. Zagrają: OPEN BLUES, NADMIAR oraz STEVE WILKINSON & TRES HOMBRES.

Wyjątkowo mocny skład gwarantuje wysoki poziom artystyczny tego wydarzenia, a doskonała atmosfera w Pameli tradycyjnie dobrą zabawę. Koncert zapowiada winylowy singiel grupy OPEN BLUES z gościnnym udziałem ALVONA JOHNSONA. Znajdzie się na nim 14 minut muzyki z koncertu, który odbył się w Hard Rock Pubie Pamela 6 sierpnia 2012. Fani winylu mogą się spodziewać jego premiery w czerwcu 2013.

Koncert jest również wyjątkowym wydarzeniem dla grającego na harmonijce wokalisty OPEN BLUES – Przemka Łososia, którego toruńscy fani znają również z występów z TORTILLĄ i BURNEM, a niektórzy pamiętają, że w latach 1994-98 śpiewał w NADMIARZE. Tego wieczoru będzie okazja usłyszeć ich ponownie razem. Zapowiada się zatem wyjątkowa muzyczna podróż w czasie, kiedy 15 lat temu powstał Hard Rock Pub Pamela a Przemek śpiewał jeszcze z NADMIAREM. Można się również spodziewać wspólnego jam session STEVE WILKINSONA z weteranami tego typu przedsięwzięć grającymi w OPEN BLUES.

Steve Wilkinson

Urodził się w 1950 roku w Brooklynie w Nowym Jorku. Za rozwój jego talentów muzycznych odpowiedzialna była jego mama, która w dzieciństwie otaczała go muzyką gwiazd takich jak Ella Fitzgerald, Louis Armstrong czy Muddy Waters. New York w tych latach był centrum muzyki, a Brooklyn był nią przepełniony po brzegi. Jako młodzieniec poznał wtedy m.in. Johna Lennona czy Jimmiego Hendrixa . Gdy miał 18 lat nagrywał w słynnym Plant Studios w Nowym Jorku, gdzie poznał i nagrywał z muzykami tj. Keith Moon,
Debbie Harry, Mitch Mitchell czy Paul McCartney. Steve jest ciągle w trasie i za swój dom uznaje każde miejsce w którym się pojawi .Najważniejsi są ludzie i muzyka. W Europie mieszkał już we Włoszech, Niemczech czy Holandii, gdzie współpracował z najlepszymi lokalnymi muzykami tworząc od akustycznych bluesowych składów po wieloosobowe soulowe bigbandy. Repertuar, w którym Steve czuje się dobrze, jest bardzo szeroki – od bluesa, jazzu, po soul, jak i muzykę korzeni pochodzącą z delty Mississippi. Steve
Wilkinson jest niewątpliwie niesamowitym wokalistą, który w każdy swój występ wkłada całe swoje serce i duszę. Gra również na harmonijce ustnej, gitarze, perkusji i na tarze (washboard). Podczas polskiej trasy towarzyszyć mu będzie polsko-portugalskie trio TRES HOMBRES.

NADMIAR powstał w maju 1994 roku w Pile, skupiając ludzi o zróżnicowanych fascynacjach muzycznych – stąd nazwa zespołu. W swoim repertuarze doskonale łączą standardy bluesowe z własnymi kompozycjami. Całość bardzo mocno osadzona jest w rockowym graniu lat 60 – tych i 70 – tych. Doceniła to publiczność zebrana w 1995 roku na festiwalu RAWA BLUES i wyróżniła zespół najbardziej prestiżową z nagród – NAGRODĄ PUBLICZNOŚCI. W tym samym roku grupa została laureatem festiwali ANANKE’95, BLUES NAD BOBREM – wyróżnienia indywidualne, oraz SKIERNIEWICKA NOC BLUESOWA.

Od 1996 roku zespół z powodzeniem koncertuje na terenie całego kraju, biorąc udział w festiwalach: „Blues nad Piławą”, „Noc Bluesowa” w Rawie Mazowieckiej, „Rawa Blues” w Katowicach, „Baszta” w Gołańczy, „Bluestracje” w Chorzowie, „Blues Express” w Zakrzewie czy „Blues Meeting” w Toruniu, występując u boku gwiazd polskiej, jak i światowej sceny bluesowej: Sandra Hall, Hoo Doo Man’s Band, Aron Barton’s Chicago Blues Stars, John Primer, Junior Wells, Carlos Johnson, Nocna Zmiana Bluesa, Dżem, Gang Olsena Shakin’ Dudi Orchestra, Easy Rider, i wielu, wielu innych. Do tej pory zespół zagrał ponad 500 koncertów (w tym również za granicą – Niemcy), ma też w swoim dorobku nagrania dla TVP 2, telewizji lokalnych, rozgłośni radiowych.

W 2009 roku ukazało się 5-cio płytowe wydawnictwo „Antologia Polskiego Bluesa cz.2”, na którym wśród wykonawców znalazł się NADMIAR z utworem „Mała uliczka”.

Open Blues

Toruński zespół Open Blues to grupa pięciu muzyków, którzy od lat profesjonalnie zajmują się tworzeniem muzyki.
Zespół zadebiutował na polskiej scenie bluesowej w 2010 r., jednak ich historia zaczęła się długo, długo wcześniej….
W skład Open Blues wchodzą muzycy związani z Nocną Zmianą Bluesa, Banaszak & the Best, Sławkiem Uniatowskim, Teatrem im. Wilama Horzycy w Toruniu, zespołem Strusie 4, Side Effect, BURN oraz grupą Tortilla.

KONCERT: 15 kwietnia 2013 (godz. 19, wstęp wolny)