29. Finał WOŚP – relacja warszawska

27-godzinna transmisja pełna koncertów, licytacji i rozmów z ludźmi o dobrych sercach – tak w tym roku wygląda Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie. Podczas 29. edycji największej w Polsce charytatywnej kwesty, gramy i bawimy się z głową dla dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Kiedy zbliża się dzień Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, dziennikarze Radia Sfera wstają o świcie by relacjonować wydarzenia z dwóch najważniejszych dla nas miejsc w Polsce – Torunia i Warszawy. W Sztabie Głównym, zlokalizowanym jak co roku na Placu Bankowym w stolicy, bije serce imprezy. Jak organizatorzy poradzili sobie z ograniczeniami związanymi z pandemią? O tym opowiada sferowa korespondentka – Oliwia Ciszewska.

Jak co roku, florystki i floryści z całego kraju pragną podziękować Jurkowi Owsiakowi i wszystkim sponsorom za pracę, jaką wkładają w organizację tego wielkiego charytatywnego przedsięwzięcia.

Finał orkiestry byłby niczym bez koncertów, które towarzyszą nam przez cały dzień. W tym roku wydawać by się mogło, że będzie skromniej, fundacja jednak zaskakuje. Nieprzerwane występy są możliwe dzięki dwóm scenom, na których na zmianę odbywają się koncerty.

Już od paru lat, działania Jurka Owsiaka wspiera firma Play, która angażuje najpopularniejsze gwiazdy Internetu do promocji swoich akcji. W tym roku, sponsor postawił na wirtualne gry i zabawy, takie jak: Łowcy Głów, Play Memory, $$$nake oraz Wyścigi Play. Rozgrywki promują między innymi gamerzy RezigiuszBlowek.

Cały dzień WOŚPowych atrakcji można śledzić na żywo, oglądając transmisję z koncertów na kanale KręciołaTV oraz na Facebooku Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Materiał przygotowała Oliwia Ciszewska.

[Fot. materiały prasowe, Oliwia Ciszewska]