Było, jest, nie minęło w galerii „011”

18 kwietnia w Galerii „011” w klubie „Od Nowa” odbędzie się wystawa podyplomowa absolwenta UMK „Było, jest, nie minęło”.

Karen Broyan, absolwent Wydziału Sztuk Pięknych UMK, pochodzący z Armenii, w Polsce mieszka od 1994 roku. Promotorem dyplomu był profesor Piotr Klugowski. Cykl dyplomowy Karena Broyana „Było, jest, nie minęło”, który jest swoistym wehikułem czasu. Tematyka i motywy na obrazach dotykają zarówno problemów z przeszłości jak i teraźniejszości.

Obrazy, mimo różnorodności tematycznej, tworzą spójną całość, bowiem ukazują zjawiska społeczne i ludzkie zachowania. To między innymi ludobójstwo na Ormianach przez Turków, problem feminizacji społeczeństwa, problemy związane z kościołem oraz problem głodu, którego symbolem wciąż jest Afryka. W obrazach wykorzystany jest właśnie szeroki symbolizm, nie tylko ten uniwersalny, ale także własny oraz zaadoptowany na własne potrzeby.

Otwarcie wystawy 18 kwietnia o godz. 19.00 w galerii „011”.