Punk Rock Project Farben Lehre

Fundacja WOŚP zaprosiła zespół Farben Lehre na tegoroczny „Przystanek Woodstock” ze specjalnym projektem.

Płocki zespół od samego początku aktywnie nawiązuje do punk-rockowej stylistyki. Dlatego w tym roku na „Przystanku Woodstock”, największym festiwalu w Europie, Wojtek Wojda i przyjaciele zaprezentują kilkudziesięciominutowy koncert, w którym nawiążą do korzeni i zagrają go w punk-rockowym duchu.

„Zaprezentujemy woodstockowej publiczności kilka naprawdę znaczących utworów, które na przestrzeni czasu stały się prawdziwą klasyką gatunku, zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Zatem ze sceny popłyną dźwięki takich podmiotów jak, m.in. RAMONES, CLASH, SEX PISTOLS, BUZZCOCKS czy the EXPOLITED z jednej strony, jak również rodzimych wykonawców spod szyldu DEZERTER, MOSKWA, BRAK, KRYZYS czy TILT z drugiej” – czytamy na stronie Fundacji „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”.

Gośćmi koncertu Farben Lehre „The best of Punk” będą:

• Paweł „Guma” Gumola (Moskwa)
  • Piotrek „Gutek” Gutkowski (Indios Bravos)
  • Nikola Warda
  • Mirosław „Smalec” Malec (GA-GA/Zielone Żabki)
  • Krzysiek Borkowski (Offensywa)
  • Piotr „Lolek” Sołoducha (Enej)
  • Michał Jelonek (Jelonek, Hunter)
  • Młody (Zmaza)

Specjalnie na ten koncert skład zostanie również poszerzony o dodatkowego gitarzystę, Sebastiana Stańczaka, znanego z grupy Strajk, więc na pewno będzie bardzo gitarowo!

Radio Sfera tradycyjnie będzie obecne na festiwalu i na naszej stronie będziecie mieli możliwość śledzenie wydarzeń na 19. „Przystanku Woodstock”. Przypominamy, spotykamy się na kostrzyńskim polu od 1 do 3 sierpnia.

Źródło: Fundacja WOŚP
Zdjęcie: Michał Sandecki/Farben Lehre