Twórca muzyki do filmu „Tylko kochankowie przeżyją” promuje swój najnowszy album

Holenderski lutnista Jozef van Wissem zagra w toruńskim klubie NRD! Artysta, znany przede wszystkim z rewelacyjnego soundtracku do filmu „Tylko Kochankowie Przeżyją” Jima Jarmusha, wystąpi 16 lutego promując nowy, wydany w tym roku album „Ex Mortis”.

Muzyka artysty intensywnie działa na słuchaczy; jest hipnotyzująca, czysta i minimalistyczna, dzięki czemu tworzy niezwykłą, transcendentną atmosferę. Lutnista nieprzerwanie jeździ po świecie, koncertując w klubach, ale i na festiwalach takich, jak All Tomorrow’s Parties czy Primavera Sound.

Jozef Van Wissem studiował w Nowym Jorku, ale nie zakończył na tym swojej współpracy z uczelnią wyższą, prowadzi bowiem dodatkowo zajęcia dla studentów o nazwie „Wyzwolenie lutni”. Angażuje się również w rozmaite projekty, choćby skomponowanie „soundtracku” do obrazu „Ambasadorowie” Hansa Holbeina (zlecone przez National Gallery w Londynie), czy nagranie kilku kompozycji do gry The Sims Średniowiecze. W 2013 muzyk został doceniony na festiwalu w Cannes, zdobywając nagrodę za soundtrack do filmu Jima Jarmuscha „Tylko kochankowie przeżyją”.

„Jozef van Wissem jest jednocześnie awangardowym kompozytorem i barokowym lutnistą; nieobce mu pojęcie dychotomii.” – The New York Times

W skrócie:

• Jozef van Wissem koncert promujący album „Ex Mortis”
  • 16 lutego 2020, godz. 19:00
  • Bilety – 35 zł i 40 zł

Więcej informacji na temat koncertu można znaleźć na oficjalnej stronie wydarzenia w serwisie Facebook.

[Tekst powstał z wykorzystaniem materiałów prasowych]