Propozycje Teatru Muzycznego na luty

Papież porwany z Domu Niewoli przy Akompaniamencie Hemara! Brzmi sensacyjnie? Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu zaprezentuje w lutym spektakle znane już toruńskiej publiczności, mając jednocześnie nadzieje na zainteresowanie wśród studentów UMK.

Luty to czas sesyjnych zmagań, ale nie samą nauką student żyje. Okres wolny od zajęć dydaktycznych można więc wykorzystać na nadrobienie zaległości w ofercie toruńskich instytucji kultury. O ofercie Teatru Muzycznego mówi Adrianna Zalewska.

Dzień w którym porwano papieża to komedia o nowojorskim taksówkarzu, który przypadkiem porywa głowę kościoła. Spektakl czerpie całymi garściami z tradycji farsy i slapsticku, ale ma skłaniać do refleksji o społeczeństwie w dobie kryzysu wartości. Spektakl zobaczymy 7 i 8 lutego o godz. 19:00.

Z okazji 80. rocznicy pierwszych wywózek Polaków na Syberię, Teatr Muzyczny zaprosił do Torunia twórców monodramu Z domu niewoli opartego na relacji Beaty Obertyńskiej z tułaczki po radzieckich łagrach. Autorka w 1940 roku została aresztowana we Lwowie przez NKWD, a wolność zwróciło jej dopiero utworzenie armii Andersa. Spektakl, wędrujący od 2012 roku po teatrach w całej Polsce, zobaczymy na deskach Teatru Muzycznego w niedzielę 9 lutego o godz. 16:00 i w poniedziałek 10 lutego o 11:00.

Pełny repertuar znajdziecie na stronie internetowej Teatru.