Dom Muz połączył się z Dworem Artusa

Wraz z początkiem 2020 roku dwie toruńskie instytucje kulturalne zaczęły działać wspólnie. Jako nowy organizm mają do dyspozycji cztery budynki.

Centrum Kultury Dwór Artusa oraz Dom Muz połączyły swoje siły w imię krzewienia kultury w naszym mieście. Miało to na celu zdynamizowanie działań obu placówek. Dwór Artusa zajmował się do tej pory głównie działalnością impresaryjną, Dom Muz natomiast edukacyjną. Teraz jednej i drugiej będzie pod dostatkiem.

O przebiegu oraz korzyściach tej fuzji mówią Zbigniew Derkowski – dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miasta oraz Łukasz Wudarski – dyrektor Dworu Artusa.

Zaplanowano już wiele wydarzeń na ten rok. Jednym z nich jest Wielki Quiz z okazji 100. rocznicy powrotu Torunia do Wolnej Polski. Będzie dotyczył rozmaitej wiedzy na temat naszego miasta. Odbędzie się w sobotę o godzinie 12.00 w głównym gmachu Dworu Artusa. Wstęp bezpłatny.

Materiał dźwiękowy przygotował Bartek Nowak.

[fot. visittorun.com]