Utwory Grzegorza Ciechowskiego w Od Nowie

Jak co roku, w grudniu na scenie Od Nowy polscy artyści zaprezentują własne aranżacje utworów Grzegorza Ciechowskiego oraz zespołu Republika. Koncert Specjalny Pamięci Grzegorza Ciechowskiego odbędzie się po raz osiemnasty.

11 grudnia, w hołdzie wybitnemu artyście, rozpoczną się w Toruniu Dni Grzegorza Ciechowskiego. Tydzień będzie obfity w wydarzenia kulturalne nawiązujące do twórczości muzyka.

Grzegorz Ciechowski z naszym miastem miał wiele wspólnego. Studiował polonistykę na UMK i to właśnie w Toruniu zaczęła się jego działalność artystyczna. Swój wolny czas spędzał w Od Nowie z innymi utalentowanymi studentami. W tym klubie studenckim miał swoje początki zespół Republika. Tam odbywały się pierwsze koncerty formacji. Nie tylko z Od Nową zespół ten był związany. W roku 1978 na antenie ówczesnego radia studenckiego, będącego preludium dzisiejszej Sfery, zaprezentowano po raz pierwszy piosenkę grupy Res Publica (od 1980 roku Republika).

Ciechowski śpiewał w Republice o Reinkarnacjach” – właśnie one będą miały miejsce w Od Nowie. Muzycy zaśpiewają utwory zasłużonego kulturze Obywatela GC, nadając jego sztuce nową formę. Wciąż żywa muzyka Grzegorza Ciechowskiego zabrzmi w Od Nowie 14 grudnia. Koncertowi towarzyszyć będzie przyznanie Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego. W tym roku trafi ona w ręce Rafała Kamińskiego, znanego ze spokojnej, melancholijnej muzyki alternatywnej i niebanalnego wizerunku artystycznego.

O szczegółach mówi Justyna Bieluch z Akademickiego Centrum Kultury i Sztuki Od Nowa”:

Więcej informacji na temat koncertu:

18. Koncert Specjalny Pamięci Grzegorza Ciechowskiego

Inne wydarzenia w ramach Dni Grzegorza Ciechowskiego:

Uwaga, Tu Obywatelka!” | Karolina Micuła

Salon Poezji – Grzegorz Ciechowski | gość: Tomasz Organek

Lunapark. Piosenki Grzegorza Ciechowskiego

Materiał dźwiękowy przygotowała Justyna Okulczyk.

[fot. polskieradio.pl]