Zostań Dawcą Szpiku na UMK w Toruniu!

DKMS jest fundacją, która zrzesza potencjalnych dawców szpiku i działa w Polsce od 2008 roku. Jej celem jest wspieranie osób potrzebujących pomocy ze względu na ich stan fizyczny, psychiczny lub emocjonalny spowodowany nowotworem krwi.

Idea Fundacji jest wspierana przez tysiące osób. Zostają one Wolontariuszami i pomagają rejestrować chętnych uczestników akcji, organizować różnego rodzaju wydarzenia sportowe, muzyczne, kulturalne czy edukować w zakresie idei dawstwa szpiku podczas Dni Dawcy w całej Polsce. W akcję zaangażowały się również uczelnie wyższe z całego kraju.

W grudniu Studenci organizują akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku, by pomóc pacjentom chorym na nowotwory krwi. Do tej pory od I edycji w 2013 roku udało się zarejestrować na uczelniach ponad 121 500 potencjalnych dawców szpiku. Z tej grupy już 750 osób miało okazję podzielić się cząstką siebie i dać komuś szansę na życie. O akcji mówią Agata Wieruchowska – koordynatorka wolontariuszy, organizatorzy oraz wolontariusze DKMS.

A dlaczego według organizatorów warto zostać dawcą?

Co o tym mówią potencjalni dawcy?

Stanowiska DKMS, na których odbywa się rejestracja wraz z wolontariuszami udzielającymi
wszystkich informacji na temat akcji można znaleźć jutro na Wydziale Filozofii i Nauk
Społecznych oraz na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.dkms.pl

Materiał zrealizowany przez Aleksandrę Sosińską.