Horzyca dla studentów: Porozmawiajmy o domu

Teatr Horzycy po raz kolejny opuszcza swoje mury, aby zabrać widzów do miasta Mazagan. Najbliższa premiera studencka odbędzie się w Bibliotece Wydziału Prawa i Administracji UMK.

„Mazagan. Miasto” w reżyserii Judyty Berłowskiej, to opowieść o tęskniących za domem i poszukujących swojego miejsca na ziemi. W dzisiejszym świecie, który podlega dynamicznym zmianom te wartości zyskują na szczególnym znaczeniu.  O sztuce mówią aktorzy biorący udział –  Joanna Rozkosz oraz Wojciech Jaworski:

Po spektaklu zaplanowana jest debata „Obcy w domu. Gość czy Najeźdza”. Teatr inspirując się wątkami spektaklu chce zapytać o zjawisko emigracji. Co sprawia, że ludzie decydują się porzucić swój dom i zbudować go na nowo w innym miejscu? Formuła spotkań Teatru Horzycy z widzami, gdzie ważny jest dialog i wymiana poglądów jest już dobrze znany toruńskiej widowni. Debaty, które dotychczas się odbyły zawsze poruszały tematy ważne i potrzebne do dyskusji, wzbudzać przy tym niemałe emocje. O wydarzeniu mówi Katarzyna Peplińska-Pietrzak – specjalistka do spraw promocji i edukacji:

Premiera studencka wraz z debatą odbędzie się 14 listopada  o godzinie 19:00 w Bibliotece Wydziału Prawa i Administracji UMK, ul. W Bojarskiego 3.

Studenci mogą kupić bilety w promocyjnej cenie 15 zł na stronie teatru.

fot. Bartek Warzecha

[Materiał przygotowała Iwona Rogalska]