Trwa nabór do programu Mentor

Zrób krok na drodze ku międzynarodowej przyjaźni. Pomóż studentowi z zagranicy zaaklimatyzować się w naszym mieście.

Poszukiwane są osoby, które chciałyby zintegrować się z obcokrajowcami. Staną się one Mentorami dla przyszłorocznych studentów UMK z zagranicy, przybyłych do Polski w ramach programu Erasmus+. W inicjatywie tej chodzi o ułatwienie pobytu przybyszowi z innego kraju. Jest do dla niego przecież podróż w nieznane.

O tym, jakie cechy powinien mieć idealny mentor, mówi Katarzyna Fus – z Działu Współpracy Międzynarodowej.

Mentorem może zostać każdy student Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Funkcję tę może sprawować przez jeden semestr lub cały rok akademicki. Rekrutacja trwa do 26 maja. Dla uczestników, pragnących zostać mentorami po raz pierwszy, organizatorzy przygotowali obowiązkowe szkolenie, które odbędzie się 4 czerwca.

Formularz zgłoszeniowy: [LINK]

Więcej informacji o programie Mentor na facebookowej stronie Erasmus Student Network.

Materiał przygotowała Oliwia Ciszewska.

[grafika: materiały organizatorów]