Zimne przekąski w Collegium Humanisticum

Studenci odzyskali bar w Collegium Humanisticum. Od czerwca 2012 roku bar był zamknięty, a studenci korzystali z oferty barów na innych wydziałach.

Podstawową przyczyną rozwiązania umowy z poprzednim najemcą było nie stosowanie się najemcy do przepisów przeciwpożarowych obowiązujących w budynku Collegium Humanisticum. Doprowadzało to do włączania się alarmu przeciwpożarowego, a co za tym idzie do przerwania nie tylko zajęć, ale i egzaminów.

– Po tamtych problemach rozstaliśmy się z dotychczasowym najemncą tego baru – mówi dr Marcin Czyżniewski, rzecznik UMK.

Iwona Tlałka, kierownik działu administracyjno-gospodarczego Collegium Humanisticum w rozmowie z nami podkreśliła, żę poprzedni najemca nie przestrzegał warunków umowy podpisanej z CH i nadużywał zaufania administracji budynku. Od grudnia w barze jest nowy gospodarz, a w zasadzie gospodynie.

Niestety, póki co w ofercie baru są tylko kanapki, kawa, sałatki i coś słodkiego dla łasuchów.  Na gorące posiłki musimy jeszcze poczekać, trwają rozmowy z administracją budynku.

Studenci są bardzo zadowoleni, że od stycznia znów mogą posilić się między zajęciami bez wychodzenia z wydziału.

Zdjęcie: Andrzej Romański

Posted in UMK