Studentki UMK pierwsze na mecie

Znamy imiona tegorocznych zwycięzców Międzynarodowych Mistrzostw Autostopowych (MMA). Wyścigi zostały wygrane przez autostopowiczki z UMK!

Tegoroczne Mistrzostwa Autostopowe wystartowały z Sopockiego Molo. Kierunek docelowy – Bułgaria. Ponad dwa tysiące kilometrów bez możliwości poruszania się komunikacją zbiorową ani własnym samochodem.

Zawody rozpoczęły się 27 kwietnia, a już dzisiaj (29 kwietnia) pierwsza para podróżujących dotarła do mety. Jak podaje oficjalny fanpage Międzynarodowych Mistrzostw Autostopowych na Facebooku:

O godz. 7:30 (8:30 czasu bułgarskiego) dotarł startujący poza klasyfikacją zespół organizatorów – Paweł Kłysz i Daria Michna. 45 minut później na metę dotarły zwyciężczynie tegorocznej edycji Międzynarodowych Mistrzostw Autostopowych: Ula Sztabkowska i Agnieszka Roszkowska.

Zwyciężczyni tegorocznej edycji mistrzostw są studentkami Wydziału Teologicznego oraz Centrum Weterynarii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Międzynarodowe Mistrzostwa Autostopu odbywają się od 1998 r. z inicjatywy Koła Naukowego Studentów Geografii Uniwersytetu Warszawskiego. W 2002 r. powstał Polski Klub Przygody, który organizuje zawody od tego czasu. W dotychczasowych edycjach Mistrzostw brali udział autostopowicze z Polski, Chin, Kazachstanu, Turcji, Litwy, Łotwy, Białorusi, Rosji, Francji, Rumunii, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Węgier, Hiszpanii, Portugalii, Niemiec, Holandii, Czech, Słowacji i Ukrainy.

[fot. i źródło informacji: oficjalny fanpage MMA, red. Olek Dudziak i Agata Drozd]