20. urodziny Wydziału Filologicznego UMK

Wydział Filologiczny obchodzi swoje XX-lecie. Z tej okazji w dniach 24-26 kwietnia odbywa się międzynarodowa konferencja pt. Comparing e/migrations: Tradition – (Post)memory – Translingualism.

Z okazji obchodów okrągłej rocznicy Wydziału Filologicznego odbywa się międzynarodowa konferencja, na której poruszone zostaną między innymi kwestie emigracyjne. O szczegółach dr hab. Anna Branach-Kallas, prof. UMK z Wydziału Filologicznego.

O doborze tematyki mówi Marcin Wołk, pracownik Wydziału Filologicznego UMK oraz jeden z organizatorów.

W ramach wydarzenia pojawi się kilkudziesięciu gości, nie tylko z Polski. Zaproszenie przyjęli między innymi Stanley Bill z University of Cambridge oraz Olga Solovieva z University of Chicago.

Konferencja odbywa się w Collegium Maius (ul. Fosa Staromiejska 3) w Sali im. Ludwika Kolankowskiego (sala 307). Szczegółowy harmonogram dostępny tutaj.  Wstęp na konferencję jest wolny.

Materiał przygotowała Gabriela Smolarz

fot. Andrzej Romański