Działalność gospodarcza, a prawo karne na WPiA

Jakich praw należy przestrzegać prowadząc własną działalność gospodarczą?  Studenckie Koło Naukowe Prawa Karnego odpowiada na to pytanie podczas konferencji  naukowej na WPiA.

Własna działalność to przede wszystkim postępowanie zgodnie z prawem. Wiedzą o tym doskonale organizatorzy konferencji Prawo karne a działalność gospodarcza. Na co należy przygotować się otwierając swoją firmę? Jak poprawnie prowadzić dokumentację? Odpowiedzi na te pytania czekają na Wydziale Prawa i Administracji w dniach 10-13 kwietnia. O idei wydarzenia mówi Adrian Kościk, członek Studenckiego Koła Naukowego Prawa Karnego.

Goście zaangażowani w wydarzenie to nie tylko eksperci, ale również studenci. Czym wyróżnia się konferencja na tle podobnych spotkań? O tym Weronika Baran, prezes Studenckiego Koła Naukowego Prawa Karnego.

Organizatorzy zadbali o różnorodność tematów wśród prezentowanych prelekcji. Jakie kwestie zostaną poruszone?

Jedną z prelegentek była Katarzyna Raczkowska, studentka 4 roku prawa, która przedstawiła problem nielegalnego handlu lekami. Czym jest odwrócony łańcuch dystrybucji?

Konferencja potrwa do 13 kwietnia. Szczegółowe informacje dostępne na stronie wydarzenia na Facebooku oraz stronie organizatora. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Materiał przygotował Wojciech Buczel

[fot. oficjalna strona wydarzenia na Facebooku]

Posted in UMK