Nadchodzą zmiany w radiu akademickim [KONKURS]

Po ponad 22 latach działania pod szyldem Sfery, toruńska rozgłośnia akademicka jest zmuszona zmienić swoją nazwę. Wszystko za sprawą doniesień, które wstrząsnęły w ostatnich latach światem nauki.

Ze względu na kwestie techniczne, oficjalnego wprowadzenia nowej nazwy – Radio Dysk – można spodziewać się dopiero w nowym roku akademickim. Problem jest jednak palący. Kolejni redaktorzy naczelni ignorowali związek obecnej nazwy z propagandą kierowaną do masowego odbiorcy już od XVI w. Nie do końca jasna jest jeszcze rola patrona naszej uczelni, Mikołaja Kopernika, w całym procesie. Obecna redakcja radia postanowiła, że nadszedł najwyższy czas na naprawienie sytuacji i postawienie niewygodnych pytań.

W związku ze zmianą nazwy zostanie także wdrożona nowa identyfikacja wizualna. 1 kwietnia rusza konkurs na nowe logo, w którym mogą wziąć udział wszyscy studenci i pracownicy UMK. Autor najlepszego projektu otrzyma możliwość pojechania wraz z osobą towarzyszącą na wyprawę wzdłuż krańca Ziemi.

[projekt tymczasowego nowego logo rozgłośni – Michał Kaproń]