Świąteczne kolędy w czterech językach

Muzeum Etnograficzne w Toruniu zorganizowało multikulturowe święta dla zagranicznych studentów. Wszyscy zainteresowani mogli poznać polskie tradycje, kulturę i obyczaje.

Polskie zwyczaje w okresie świąt Bożego Narodzenia wyróżniają się na tle innych kultur. 12 grudnia odbyła się nietypowa wigilia dająca możliwość niektórym uczestnikom spędzenia jej po raz pierwszy w swoim życiu. O tym, czego mogliśmy się spodziewać podczas wydarzenia mówią pracownicy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, mgr Katarzyna Fus oraz prof. Jarosław Dumanowski.

Pomimo zafascynowania polskimi zwyczajami, zagraniczni studenci nie zapomnieli o rodzinnych stronach. Jakie tradycje i potrawy są popularne w innych zakątkach  świata?

Spotkanie zostało zorganizowane przez Dział Współpracy Międzynarodowej UMK, Urząd Miasta Torunia oraz Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W wydarzeniu wzięło udział ok. 100 studentów zagranicznych, w tym ok. 20 z Chin, a także studenci programu Erasmus+ z kampusu toruńskiego i bydgoskiego (Collegium Medicum UMK).

Więcej zdjęć z wydarzenia dostępnych na stronie umk.pl.

Materiał autorstwa Piotra Ramotowskiego

[Fot. Andrzej Romański]