Doradca NATO o zapobieganiu konfliktom zbrojnym

Wykłady Rektorskie to inicjatywa władz UMK, w ramach której zapraszani są wybitni specjaliści z
Polski i zagranicy. Tym razem głos zabrał pułkownik Leonhard Hirschmann.

Autor wykładu pod tytułem „Od ery Zimnej Wojny do przydziału w niegdyś wrogiej Polsce – osobiste doświadczenia z 44 lat służby wojskowej” to oficer Armii Niemieckiej, specjalny doradca Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO w Bydgoszczy. O prelegencie mówi prof. Stanisław Roszak, dziekan Wydziału Nauk Historycznych.

W rozmowie z pułkownikiem Leonhardem Hirschmannem zapytaliśmy o to, co chciał przekazać studentom w trakcie wykładu.

Dlaczego zdaniem doradcy NATO operacje pokojowe są tak ważne?

Wydarzenie odbyło się w sali Rady Wydziału Nauk Historycznych. Pierwszy wykład w ramach tej inicjatywy odbył
się 12 maja 2014 r. i poprowadził go amerykański neurobiolog prof. Michael Arbib.

[fot. Andrzej Romański]

Posted in UMK