12. edycja Plebiscytu MediaTory

W tegorocznej edycji Plebiscytu MediaTory w kategorii AuTORytet studenci wybrali Małgorzatę Szejnert, dziennikarkę oraz współzałożycielkę Gazety Wyborczej.

MediaTory to plebiscyt, który z biegiem lat cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Studenci dziennikarstwa uczelni z całej Polski mogą głosować na osoby, które swoim profesjonalizmem i rzetelnością w pracy dziennikarza zyskały ich uznanie. Nagrody przyznawane są w 9 kategoriach, między innymi AuTORytet, NawigaTOR, czy ObserwaTOR.

W tegorocznej edycji plebiscytu AuTORytetem została Małgorzata Szejnert, pisarka oraz współzałożycielka Gazety Wyborczej. W tej kategorii, w odróżnieniu od pozostałych, nie była podana lista kandydatów. Studenci sami mogli wpisać nazwisko, które ich zdaniem zasługuje na tytuł AuTORytetu.

Gala Finałowa, podczas której dziennikarka odbierze nagrodę, odbędzie się 1 grudnia w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia znajdziemy na oficjalnej stronie plebiscytu oraz na Facebooku.

W ubiegłych latach laureatami w kategorii AuTORytet zostali między innymi Wojciech Mann, Hanna Krall, czy Marek Niedźwiecki. Tego roku głosować mogło 10 tysięcy studentów z 23 polskich uczelni.

[źródło: informacje prasowe]