Trwa głosowanie w Plebiscycie MediaTory 2018

Studenci dziennikarstwa z całej Polski po raz 12. wybiorą swoich idoli. 15 października ruszyło głosowanie w Plebiscycie MediaTory.

Każda uczelnia w Polsce, która prowadzi studia dziennikarskie jako osobny kierunek, może włączyć się we współpracę z Plebiscytem MediaTory. Do tej pory w głosowanie zaangażowały się 22 uczelnie partnerskie, w tym Uniwersytet Mikołaja Kopernika. Co roku wysyłają swoje propozycje kandydatur do nominacji, a następnie głosują na swoich faworytów.

Celem plebiscytu jest pokazanie, że najwyższe standardy w pracy dziennikarskiej są istotne dla osób wkraczających do medialnego świata.

Od 15 do 29 października studenci głosują na dziennikarzy, zespoły redakcyjne lub projekty dziennikarskie, które ich zdaniem od września 2017 roku wyróżniły się na tle innych profesjonalizmem i rzetelnością. Głosowanie odbędzie się w dziewięciu kategoriach: AuTORytet, AkumulaTOR, DetonaTOR, InicjaTOR, NawigaTOR, ObserwaTOR, ProwokaTOR, ReformaTOR oraz TORpeda.

W kategorii AuTORytet młodzi adepci dziennikarstwa nie otrzymują standardowej listy nominacji. Mogą wybrać z listy propozycji pomocniczych lub podać nazwisko dowolnej innej osoby, która ich zdaniem zasługuje na miano dziennikarskiego autorytetu. Decyzję studentów w tej kategorii poznamy w połowie listopada.

Laureaci pozostałych kategorii zostaną przedstawieni 1 grudnia podczas Gali Finałowej w Auditorium Maximum w Krakowie.

Pełną listę nominowanych dziennikarzy i materiałów wraz z uzasadnieniem można przeczytać na oficjalnej stronie plebiscytu.

[Źródło: materiały prasowe; fot. Łobzowska Studio]