Międzynarodowa integracja na Welcome Party

Tydzień orientacyjny dla studentów programu Erasmus dobiega końca, a jego zwieńczeniem będzie wielka zabawa podczas Welcome Party w ACKiS „OD NOWA”.

Od 27 września trwała specjalna seria spotkań organizowanych dla zagranicznych studentów, którzy najbliższy semestr zdecydowali się spędzić na UMK. Od spotkań organizacyjnych, przez prelekcje ze Strażą Miejską, galę powitalną w Dworze Artusa i spotkanie z cheerleaderkami Twardych Pierników, teraz przyszedł czas na huczne zakończenie tygodnia orientacyjnego.

W sobotę, 6 października, Akademickie Centrum Kultury i Sztuki „OD NOWA” stanie się domem dla prawie 230 studentów uczestniczących w programie Erasmus. Welcome Party jest imprezą, która ma na celu zintegrowanie polskich i zagranicznych studentów uczęszczających na Uniwersytet Mikołaja Kopernika.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 20.00 koncertem ukraińskiej gitarzystki Liany Stetsenko, a następnie zespołu Freygish Orchestra na Małej Scenie w OD NOWIE. następnie imprezę przejmie nasza, radiowa ekipa i do wczesnych godzin porannych będziemy bawić się do muzyki z, dobrze Wam znanych, dancingów.

Wydarzenie jest organizowane przez Dział Współpracy Międzynarodowej UMK. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Na semestr zimowy na UMK przyjeżdża prawie 230 studentów z całej Europy. Większość z nich – 193 osoby, studiować będą na kampusie toruńskim. Najwięcej wśród nich – bo aż 74 osoby – jest obywateli Turcji. Kolejną dużą grupą są Hiszpanie i Portugalczycy, a także Francuzi i Włosi. Łącznie studenci Erasmusa przyjeżdżają z 19 krajów. Najliczniejsze grupy stanowią studenci na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania (36), Wydziale Filologicznym (30), Wydziale Humanistycznym i Wydziale Politologii i Stosunków Międzynarodowych (po 29 osób), Wydziale Nauk o Ziemi (28) oraz na Wydziale Lekarskim (22).