„Możemy żyć na wolno”, czyli Dancehall Nice Again powraca

Za oknem temperatury spadają, zimny wiatr odrywa usychające liście z drzew, a nam coraz mniej chce się wychodzić z domu. Ten stan rzeczy bardzo szybko się jednak może zmienić, bo oto gdzieś z oddali słychać coraz lepiej dancehallową muzykę.

Dancehall Nice Again, to impreza, która powoli na stałe wpisuje się w krajobraz kulturalny Torunia. Co jakiś czas fani brzmieć prosto z Jamajki zbierają się razem aby wspólnie się bawić i „zarażać” innych jamajską kulturą tańca. Tak właśnie będzie 13 października, w sobotę, kiedy to do Torunia powróci Dancehall. Szczegóły wyjaśnia Malwina Żygowska, organizatorka wydarzenia.

Warsztaty zostały podzielone na trzy segmenty. Każdy z nich zwiększa trochę poziom trudności treningu, ale również pozwala lepiej zrozumieć rozwój tańca i całej filozofii za nim idącej. Wszystkie tajniki tłumaczyć będą mistrzowie w swoim fachu. Specjalnie na wydarzenie do Torunia przyjedzie Boysie Roses, Sri Lanka Rifical i Kool Ravers.

Warsztaty rozpoczną się w Domu Muz przy ulicy Okólnej, o godzinie 13.00 i potrwają do 19.00. Jeżeli jednak dzień dla Was zaczyna się dopiero wieczorem, to nic straconego. Zaległości z warsztatów będzie można nadrobić po godzinie 21.00 na specjalnej imprezie kończącej wydarzenie.

Sobotnie wydarzenie to jednak nie koniec. Od 10 października ruszą cotygodniowe szkolenia, podczas których od podstaw będzie można nauczyć się wielu rzeczy na temat zarówno tańca, jak i jamajskiej kultury.

W sprawie zajęć można kontaktować się bezpośrednio z Malwiną TUTAJTUTAJ.

[fot. oficjalne wydarzenie na FB]