Tu w Toruniu, czyli nowy sezon w Teatrze Wilama Horzycy

8 września, po raz pierwszy po przerwie wakacyjnej, widzowie zajęli swoje miejsca na widowni Teatru Wilama Horzycy.

Teatr Horzycy co roku przygotowuje dla miłośników teatralnych desek program nowych spektakli. 12 września odbyła sie konferencja zapowiadająca nowy sezon. Tegoroczne hasło przewodnie brzmi „Tu, w Toruniu”. Paweł Paszta, dyrektor artystyczny teatru Horzycy, zapowiada, że zostaną poruszone wątki urbanistyczne, historyczne, a także problemy nurtujące zwykłych torunian. Na widzów czekają premiery takich spektakli,  jak „Hamlet”, „Antygona w Nowym Yorku” oraz „Miasto”.

Jak co sezon, teatr Horzycy zachęca do obcowania ze sztuką studentów. W nowym teatralnym sezonie rusza projekt ,,Generator”. Debaty, prowokacyjne tematy, wobec których nie można pozostać obojętnym. Na pierwszym spotkaniu uczestnicy będą zastanawiać się: „Czy islam jest zagrożeniem w naszym kraju”.

Teatr Horzycy dba także o integrację miłośników kultury podczas wydarzeń okołoteatralnych. Miłośnicy literatury znajdą coś dla siebie w Salonie Poezji, a podczas Niedzieli w Teatrze możemy wspólnie spędzić czas przy śniadaniu przygotowanym przez Kawiarnię Wejściówka.

W ofercie pozostają studenckie wtorki oraz zniżki studenckie. Szczegóły dotyczące nowego sezonu znajdziemy na oficjalnej stronie Teatru Wilama Horzycy. Harmonogram spektakli możemy znaleźć na TUTAJ.

Redakcja: Olek Dudziak oraz Julia Marszewska