ESN UMK Toruń żegna studentów z programu Erasmus

29 maja odbyła się uroczysta gala pożegnalna zorganizowana przez toruńską Erasmus Student Network. Podczas uroczystości wręczono nagrody oraz zaprezentowano zdjęcia zrobione podczas wspólnie spędzonego semestru.

Dwór Artusa w Toruniu przywitał o godzinie 19:00 zagranicznych studentów oraz ich polskich mentorów i przyjaciół. Na początku przedstawiono uczestnikom zestaw fotografii przedstawiających wspólne chwile toruńskich i zagranicznych studentów. Następnie odbyło się oficjalne wręczenie statuetek dla uczestników programu Erasmus. Nagrody przyznano w dziesięciu kategoriach, między innymi „Best Cook”, „Party Animal”, „Best Sweetheart” czy „Best Photographer”. Statuetka dla najlepszego członka ESN UMK Toruń trafiła do Anny Bruchwalskiej.

Laureaci tegorocznych nagród.

Organizatorzy i uczestnicy relacjonują pożegnalną galę.

Toruńska ESN jest częścią ogólnoeuropejskiej organizacji studenckiej. Jej działalność polega na pomocy uczniom, który wyjeżdżają za granicę w ramach wymiany międzyuczelnianej. Aktualnie stowarzyszenie prowadzi nabór mentorów na na nowy semestr. Celem programu Mentor jest zapewnienie opiekuna dla zagranicznych studentów, którzy przyjeżdżają do Polski w ramach Erasmus+. Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku.

[fot. Katarzyna Grochowalska]