Wielkie świętowanie – 15. urodziny NRD (lista aktualizowana)

Toruński klub NRD bez wątpienia jest jednym z najjaśniejszych punktów na koncertowej mapie nie tylko naszego miasta, ale również całego kraju. Nic dziwnego, że piętnaste urodziny klubu upłyną pod znakiem kilkudniowego świętowania.

Dzień I – 25 maja, 21:00 – 5:00

MAIN STAGE: Urbanski x Kalicky (ĆMY) + Buslav (voc x sax)

Wojtek Urbański to postać znana toruńskim bywalcom NRD. W tym też klubie występował dwa razy: jako Rysy, oraz solowo. Wojtek jest czołową postacią polskiej sceny elektronicznej – współpracuje z kim popadnie, robi sto projektów na raz, przy czym każdy z nich trzyma poziom. W zeszłym roku wydał płytę „Selected Works”, która jest zbiorem jego produkcji z ostatnich lat. Ma szczęście żyć z muzyki – sam tak wspominał w wywiadzie, którego udzielił nam na Audioriverze.

Kalicky na scenie funkcjonuje od 2009r. Jest dj’em, promotorem oraz organizatorem niezliczonej ilości imprez w całym kraju. Aktualnie silnie związany z klubem Luzztro, w którym prowadzi cykl imprez „Lekko Techno”. Przez lata tworzył duet Psychotronic. Jest także założycielem i członkiem kolektywu Ćmy.

Multiinstrumentalista, kompozytor i twórca tekstów. Mając wieloletnie oraz międzynarodowe doświadczenie jako muzyk sesyjny (m.in. członek house-bandu Cheryl Pepsii Riley w Vilage Underground w NYC), Buslav postanowił wydać swój pierwszy album solowy. Prostota formy prowadzi tu bezpośrednio do istoty poruszanych treści. Buslav to projekt odwagi przekroczenia osobistych granic. To opowieść o emocjach, ludzkiej ciekawości i doświadczeniach – ujętych w dźwięki. Debiutancki album Buslava był dwukrotnie nominowany do Fryderyków 2017 w kategorii Debiut Roku i Album Roku Pop, swoje miejsce znalazł także w promocji IV sezonu popularnego serialu TVN – “Druga Szansa”.

BAR STAGE: Stosunkowodobry Waca

Czymże byłyby urodziny NRD bez Funky Chickena? Stosunkowodobry Waca mniej więcej raz w miesiącu rozgrzewa parkiet NRD serwując same taneczne sztosy – od disco przez r&b po house. Przy takiej muzyce nawet stanie w kolejce do baru nie jest Wam straszne

Dzień II – 26 maja, 21:00 – 5:00

MAIN STAGE: Jay Shepheard (Pets Recording / Berlin) oraz Kemot

Od wielu lat NRD podczas urodzin dba o zagraniczny aspekt. W tym roku ekipa postawiła na Jaya Shephearda – wieloletniego pracownika legendarnego już sklepu Juno, ale również, co dla nas istotne, producenta, który w swoich setach miesza różnorakie gatunki muzyki tanecznej. House, disco, techno – niestraszne mu nic, przez co nigdy nie wiadomo, czego w danej chwili można się spodziewać na parkiecie.

Towarzyszyć mu będzie inny aktywista muzyczny, tym razem z Polski – Kemot. Założyciel cyklu „Tylko Polskie Techno”, booker, ale również DJ serwujący mieszankę stosunkowo podobną do tego, co zaprezentuje nam Jay Shepheard. Dzięki temu nie będziecie mieli powodów, aby uciec z parkietu przez całą noc.

BAR STAGE: DJ Funktion

Podobnie jak w przypadku Wacy, Funktion również jest stałym bywalcem NRD. DJ, muzyk, turntablista, który miał okazję występować z gwiazdami polskiej sceny, jak Organek, Natalia Nykiel, Jimek czy O.S.T.R., ale również zagranicznej, jak Masta Ace, Ill Bill czy DJ Shadow. Jest trzykrotnym mistrzem świata DJ-ów IDA w kategorii „show”. Podczas setów miesza wszystko, aczkolwiek najbliższe są mu wszelakie funki i odmiany house’u. Nie będziecie się nudzić.

UWAGA!

Wszystkie powyższe koncerty są objęte darmowym wstępem. Jedynym warunkiem jest zapisanie się na listę FB: dzień pierwszy, dzień drugi. Na listy można wpisywać się  do godz 17 w dniu imprezy. Wstęp z listy FB jest ważny do 23:00. Dla pozostałych osób koszt wstępu to 10 zł.

[Materiał współtworzył Piotr Grabski]