Kierunek Azja, czyli 5. Kongres Azjatycki

„Kierunek Azja. Różnorodność, odmienność, dialog” – pod takim hasłem organizowana jest piąta edycja Kongresu Azjatyckiego.

Po raz kolejny Toruń gości znakomite postaci świata nauki, polityki i kultury. Tematyką wydarzenia jest szeroko rozumiana problematyka azjatycka. Tego roku pojawili się goście między innymi z Chin, Rosji, Indii czy Japonii. Poprzednie edycje Kongresu Azjatyckiego zakończyły się sukcesem naukowym i organizacyjnym. Wydarzenie organizowane jest przez Towarzystwo Azji i Pacyfiku oraz Katedrę Systemu Politycznego RP Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. O szczegółach wydarzenia mówi dr Adam Marszałek – prezes Towarzystwa Azji i Pacyfiku.

Jest to jedno z największych wydarzeń Europy – mówi Agnieszka Zakościelna, sekretarz 5. Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego.

Wstęp na wszystkie panele Kongresu i wydarzenia towarzyszące jest bezpłatny. Wydarzenie trwa do 11 maja 2018r.

Materiał Katarzyny Grochowalskiej