Naucz się żonglować na UMK

Studenckie Koło Żonglerskie od 2006 roku sukcesywnie łączy wszystkich pasjonatów kuglarstwa. 12 kwietnia zorganizowali otwarty trening podczas którego zachęcali przybyłych do spróbowania swoich sił w kręceniu hula-hoopem i nie tylko.

„Nowoczesny cyrk”, „tancerze ognia” – to tylko niektóre z określeń jakimi przedstawić można członków koła SKŻ. Podczas treningów uczą się oni nie tylko popularnej żonglerki z piłkami, ale również manipulowania wieloma innymi rekwizytami. Więcej o działalności koła mówi prezes Rafał Sarniak wraz z osobami zaangażowanymi.

Treningi odbywają się w każdy czwartek o godzinie 20 w Uniwersyteckim Centrum Sportowym. Koło wspierane jest także przez Teatr Tancerzy Ognia „Arta Foc”. Więcej informacji można znaleźć na Facebooku Studenckiego Koła Żonglerskiego.

[fot. Agata Gawińska i Patrycja Rynkiewicz]