Nietypowa lekcja wf-u z Moniką Pyrek

Wicemistrzyni Europy i świata w skoku o tyczce w Arenie Toruń prowadziła warsztaty skoku o tyczce dla uczniów szkół podstawowych z klas 1-3.

Monika Pyrek Camp to projekt fundacji Moniki Pyrek, w ramach którego pod okiem sportowców dzieci z województw lubuskiego i zachodniopomorskiego będą miały możliwość wykonać pierwszy skok o tyczce i pokonać strach przed wysokością. W ramach zajęć, które odbyły się w Arenie Toruń 250 uczniów szkół podstawowych, rozpoczęło trening wspólną rozgrzewką, po której każdy uczestnik mógł spróbować swoich sił, na różnego typu stacjach treningowych, takich jak: stacje z miękkimi oszczepami, stacje gimnastyczne i mobilne ścianki wspinaczkowe. Sportowe zmagania zakończył zdrowy posiłek i wręczenie dyplomów „tyczkarza”.

Celem projektu jest zachęcenie najmłodszych do sportu i lekkiej atletyki. Lekkoatletka mówi, jak zaczęła się jej przygoda ze sportem.

Kolejne edycje „Monika Pyrek Camp” odbędą się w Mławie, Słupsku i Sopocie.  Jesienią fundacja rusza z projektem Alternatywne lekcje WF, który skierowany jest dla młodzieży z  klas 6-8 szkoły podstawowej.

Relację z warsztatów możecie zobaczyć na fanpage’u projektu.

Materiał przygotował Brian Kosiewski.

[fot. oficjalna strona wydarzenia na facebooku]