Newsroom bez tajemnic, czyli zajęcia z Tomaszem Dereszyńskim

13 kwietnia na Wydziale Politologii i Studiów Międzynarodowych odbyło się spotkanie z Tomaszem Dereszyńskim, wydawcą w newsroomie Agencji Informacyjnej Polska Press.

Tomasz Dereszyński jest nie tylko dziennikarzem o długim stażu, ale także m.in. autorem pasma muzycznego „MUZOtok”. Na WPiSM dzielił się swoim doświadczeniem związanym ze specyfiką pracy w koncernie prasowym, informował także o możliwości podjęcia praktyk studenckich w grupie Polska Press.

Czy pomysł prowadzenia programu ,,MUZOtok” zrodził się z potrzeby odreagowania pracy wydawcy?

Podczas popołudniowych zajęć dziennikarz mówił również o kulisach przygotowywania i prowadzenia programów typu Talk Show.

Strona programu MuzoTok dostępna jest pod tym adresem. Spotkanie z redaktorem Tomaszem Dereszyńskim zostało zorganizowane z inicjatywy doktor Magdaleny Matei.

Materiał Roberta Wolaka

[fot. Tomasz Dereszyński, zdjęcie wykonane podczas spotkania na WPiSM]