Gala Copernicana – wielkie emocje i wielka pomoc

Za nieco ponad tydzień poznamy laureatów Pierwszej Uniwersyteckiej Gali Charytatywnej. Plebiscyt ma na celu uhonorowanie osób, jednostek i organizacji działających na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, które wyróżniają się podejmowanymi działaniami.

Nagrody przyznawane są w 7 kategoriach: najlepszy wykładowca, najlepszy sportowiec, dziekanat przyjazny studentom, najlepsza organizacja studencka, wzór studenta, studencki projekt oraz studenckie praktyki.

Nominacje w poszczególnych kategoriach otrzymali:

W kategorii „studenckie praktyki” (nieuwzględnionej w infografikach)  nominowali zostali CPP Toruń Pacific oraz Biuro Karier UMK.

Głosy na swoich faworytów można oddawać tutaj do soboty, 7 kwietnia, do godziny 12:00. Jak najbardziej zachęcamy do wsparcia Radia Sfera w kategorii „najlepsza organizacja studencka”.

Gala Copernicana ma również bardzo ważny aspekt charytatywny, jakim jest pomoc Marzenie Laskowskiej – mieszkance Czernikowa, która straciła zdrowie w 2015 na skutek pękniętego tętniaka. Cały dochód ze sprzedaży biletów na galę oraz licytacji zostanie przekazany na jej rehabilitację. Sylwetkę Marzeny Laskowskiej przybliża Mateusz Shalau, przewodniczący NZS.

Bilety na Pierwszą Uniwersytecką Galę Charytatywną można zakupić od czwartku, 5 kwietnia, w biurze Samorządu Studenckiego w Domu Studenckim numer 9. Koszt biletu to 10zł. W trakcie gali przewidziano trzy występy artystyczne – pierwszą potwierdzoną gwiazdą będzie Mateusz Ziółko.

Gala Copernicana odbędzie się 12 kwietnia o godzinie 19:00 w Auli UMK.

[grafiki pochodzą z oficjalnego wydarzenia na facebooku]