Tydzień Mózgu w Toruniu

O tym jak działa ludzki mózg będzie można się dowiedzieć podczas Tygodnia Mózgu w Toruniu, na który zaprasza Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu wraz z Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Tegoroczna edycja odbędzie się między 12 a 17 marca.

Cykl wykładów przeznaczony jest dla osób zainteresowanych wiedzą na temat działania mózgu, układu nerwowego i badań poświęconych tej dziedzinie. Wykłady prowadzone są przez specjalistów z dziedzin neuronauki.  O szczegółach mówi dr Małgorzata Gut z Katedry Psychologii na Wydziale Humanistycznym UMK.

Oprócz wykładów organizatorzy oferują pokazy oraz warsztaty dla uczestników.  Interaktywne pokazy przygotowali studenci z Toruńskiego Koła Kognitywistycznego oraz Studenckiego Koła Naukowego Psychologii UMK „Animus”. O szczegółowym programie w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy mówi rzecznik prasowy Marcin Centkowski.

Wykłady mają charakter otwarty. Więcej informacji dostępnych jest na oficjalnej stronie Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oraz na oficjalnej stronie wydarzenia.

[fot. tydzienmozgu.umk.pl]