Tańcz dla Orkiestry! Dancing WOŚP na WPiSM

Jak co roku w ramach akcji „WOŚP na WPiSM”, organizatorzy przygotowują mnóstwo atrakcji, które łączy jeden cel – wsparcie działań Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jednym z najbardziej kolorowych wydarzeń będzie Dancing WOŚP na WPiSM zaplanowany na 12.01. w ACKiS „OdNowa”.

Swoją obecność na dancingu zadeklarowało wielu wykładowców i pracowników Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Jest wśród nich także Prorektor ds. Studenckich i Polityki Krajowej, prof. dr. hab. Andrzej Sokala, który od lat wspiera akcję „WOŚP na WPiSM”. Opowiedział nam o muzyce, jaka powstawała w latach 70. i 80. Podzielił się także wspomnieniami z tamtego okresu i zdradził nam nazwę swojego ulubionego zespołu.

Co kojarzy się Panu z latami 70. i 80. i jakich zespołów słuchał Pan w tamtych latach?

A czy jest jakiś zespół, którego muzyka jest dla Pana wyjątkowa? Wyróżniłby Pan któryś z koncertów, w których udało się Panu uczestniczyć?

Tamten czas kojarzy się nie tylko z dobrą muzyką, ale także z ruchem hipisowskim, z którym zresztą było związanych wielu wspaniałych artystów. Ówczesna sytuacja z Polsce, delikatnie mówiąc, zniechęcała do głoszenia haseł dotyczących miłości i pokoju, jednak czy zdarzyło się Panu mieć do czynienia z hipisami? Może sam popierał Pan ten nurt?

Czy oprócz poznawana muzyki, interesował się Pan czymś jeszcze?

Dziękujemy za rozmowę i życzymy świetnej zabawy podczas dancingu!

Dancing WOŚP na WPiSM, utrzymany w klimacie lat 70. i 80., rozpocznie się 12 stycznia o godzinie 20:00 w ACKiS „OdNowa”. Wszystkich zachęcamy do wspólnej zabawy, macie okazje potańczyć do największych hitów, takich jak na przykład „Cheri Cheri Lady”, „Dancing Queen”, czy “Take on Me”. Przy okazji pomożecie noworodkom, dla których w tym roku gra WOŚP. Do zobaczenia w „OdNowie”!