Toruń

18 grudnia 2017 | Julia Marszewska

Kurs obsługi komputera dla bezdomnych

Jak ważna jest umiejętność obsługi komputera? Na to pytanie postanowiły odpowiedzieć studentki trzeciego roku pedagogiki przeprowadzając kurs dla mężczyzn z toruńskiego ośrodka dla bezdomnych.

W Klubie Integracji Społecznej odbyło się spotkanie dla osób przebywających w Miejskim Schronisku dla Bezdomnych Mężczyzn w Toruniu. Celem projektu było podniesienie ich umiejętności obsługi komputera oraz korzystania z internetu. O szczegółach projektu mówi Monika JóźwiakInga Osmałek, organizatorki.

Jaki efekt przyniosły działania studentek?

Czego dowiedzieli się uczestnicy kursu? ,, […] jak się włącza laptop, czym się szuka, tylko muszę to wszystko zapamiętać..” – mówi jeden z kursantów.

Projekt zyskał aprobatę zarówno kierownictwa ośrodka, jak i jego uczestników. W związku z tym organizatorki planują kolejne spotkania.

Materiał przygotowała Inga Osmałek

fot. [materiały własne]